Salta al contingut
Catalunya: necessites el certificat?
novateja

Aerotèrmia a Lloret de Mar

Instal·lem aerotèrmia a Lloret de Mar per a calefacció, aire condicionat i aigua calenta. El clima de la zona (NASA POWER, de la NASA): 17,2 °C de mitjana l'any, 1.011,9 graus-dia de calefacció davant de 599,1 de refrigeració.

Preu a mida: te'l donem tancat després de veure el teu cas

Estudiem el teu cas, instal·lem amb la seva documentació i mantenim · Cada dia, de 9 a 20 h.

Prefereixes parlar? WhatsApp Trucar936 94 29 40
  • Un equip, tres usosCalefacció, refrigeració i aigua calenta.
  • Amb les teves plaquesPot aprofitar l'energia de les plaques solars.
  • MantenimentRevisions després de la instal·lació.

Calefacció a Lloret de Mar

1.011,9

graus-dia de calefacció l'any (base 18,3 °C), davant de 599,1 de refrigeració (NASA POWER, cel·la d'uns 55 km que conté el municipi)

NASA POWER

En resum

A Lloret de Mar la temperatura mitjana de l'aire és de 17,2 °C l'any: febrer és el mes més fred (11,4 °C) i agost el més càlid (24,3 °C) (NASA POWER, cel·la d'uns 55 km que conté el municipi). Els graus-dia amb base 18,3 °C són 1.011,9 de calefacció i 599,1 de refrigeració: el 63 % és de calefacció, i 5 mesos passen de 100 graus-dia de calefacció. Una aerotèrmia fa calor, fred i aigua calenta amb un sol equip; el preu és a mida i depèn de l'habitatge i de la instal·lació.

Dades revisades el 23 d'octubre de 2026.

Aerotèrmia a Lloret de Mar: el clima de la zona

  • Temperatura mitjana de l'aire: 17,2 °C l'any; febrer 11,4 °C (el més fred), agost 24,3 °C (el més càlid) (NASA POWER, climatologia 2001-2025, cel·la d'uns 55 km que conté el municipi).
  • Graus-dia de calefacció: 1.011,9 l'any (base 18,3 °C); de refrigeració, 599,1. El 63 % dels graus-dia són de calefacció.
  • Mesos de calefacció i de refrigeració: 5 mesos amb almenys 100 graus-dia de calefacció i 3 amb almenys 100 de refrigeració (convenció nostra per comptar-los).
  • Al febrer, el mes més fred: 196,4 graus-dia de calefacció, i el sistema solar de referència produeix 506 kWh (12 plaques): les plaques donen menys just quan més calefacció cal.
  • Calefacció davant d'Espanya: un 30 % menys que la mitjana de Espanya (1.444,6 graus-dia, mitjana de 580 municipis).
  • Calefacció davant de Catalunya: un 34,1 % menys que la mitjana de Catalunya (1.536,5 graus-dia).
  • El lloc: 43.000 habitants (Padró 2025) i 15.288 habitatges principals, el 36 % construïts fins al 1980 (Cens 2021).
  • Municipis veïns: Blanes (6 km), Vidreres (6 km), Tossa de Mar (7 km), Maçanet de la Selva (10 km), Llagostera (12 km).

Estimació de zona, no el mesurament de la teva teulada ni del teu habitatge.

Clima mes a mes a Lloret de Mar

Graus-dia de calefacció de cada mes a Lloret de Mar (base 18,3 °C; NASA POWER, cel·la d'uns 55 km que conté el municipi).
Mesgraus-dia
gener200,9
febrer196,4
març176,1
abril120,7
maig48,7
juny1,9
juliol0
agost0
setembre0,1
octubre12,1
novembre87,1
desembre167,9
Graus-dia de calefacció de cada mes a Lloret de Mar (base 18,3 °C; NASA POWER, cel·la d'uns 55 km que conté el municipi).
MesTemperatura mitjana (°C)Calefacció (graus-dia)Refrigeració (graus-dia)
Gener11,8200,90
Febrer11,4196,40
Març12,6176,10
Abril14,3120,70
Maig1748,77
Juny20,91,978,7
Juliol23,60163,3
Agost24,30185,3
Setembre22,30,1117,4
Octubre19,412,146,3
Novembre15,587,11,2
Desembre12,9167,90

Què significa aquest clima per a una aerotèrmia a Lloret de Mar

L'aerotèrmia extreu calor de l'aire exterior i el porta a casa, o al revés a l'estiu. El seu rendiment depèn de la temperatura de fora, per això importa el clima de la zona: a Lloret de Mar, febrer té una mitjana de 11,4 °C i 196,4 graus-dia de calefacció, i agost arriba a 24,3 °C amb 185,3 de refrigeració.

Amb 1.011,9 graus-dia de calefacció i 599,1 de refrigeració, un equip reversible té més feina de calor que de fred; l'equip i el seu dimensionament depenen del teu habitatge, del seu aïllament i de si escalfes amb radiadors o amb terra radiant, i això ho veiem a la visita.

Aerotèrmia amb plaques solars a Lloret de Mar

L'aerotèrmia funciona amb electricitat: amb plaques, una part d'aquesta electricitat pot sortir de la teva teulada. A Lloret de Mar el sistema de referència produeix 8.167 kWh l'any, però 506 kWh al febrer, el mes més fred (NASA POWER, interpolada per al seu centroide); la diferència entre estació i estació és el que decideix quanta calefacció pots cobrir amb les plaques.

Estudiem el teu habitatge i el teu consum, et proposem l'equip que encaixa, el instal·lem i el mantenim. Atenem: cada dia, de 9 a 20 h.

Preguntes freqüents

Quin clima té Lloret de Mar?

Segons NASA POWER (climatologia 2001-2025), 17,2 °C de mitjana l'any, amb febrer com a mes més fred (11,4 °C) i agost com a més càlid (24,3 °C). Són dades de la zona, no del teu carrer.

Quants mesos de calefacció hi ha a Lloret de Mar?

5 mesos passen de 100 graus-dia de calefacció (base 18,3 °C), amb 1.011,9 graus-dia a l'any. El tall de 100 és una convenció nostra per comptar mesos; la teva calefacció real depèn del teu habitatge.

Funciona l'aerotèrmia amb el fred a Lloret de Mar?

L'aerotèrmia rendeix menys com més fred fa a fora, i l'equip s'escull i es dimensiona per al clima de la zona: febrer, el mes més fred, té una mitjana de 11,4 °C. Per això estudiem el teu habitatge abans de proposar-te un equip.

Quant costa l'aerotèrmia a Lloret de Mar?

Preu a mida. Depèn de l'equip, dels metres a climatitzar, de si hi ha radiadors o terra radiant i de la instal·lació, i per això no publiquem un preu de llista: et donem el preu tancat després de veure el teu habitatge.

Serveix també per refrigerar?

Sí, els equips reversibles fan calor i fred. A Lloret de Mar hi ha 599,1 graus-dia de refrigeració l'any, davant de 1.011,9 de calefacció.

D'on surten les dades del clima?

De NASA POWER (NASA), climatologia 2001-2025, amb una malla d'uns 55 km: descriu la zona, no el teu habitatge. Cada dia, de 9 a 20 h: per telèfon i per WhatsApp te n'expliquem el detall.

No trobes la resposta? WhatsApp Trucar936 94 29 40Et respon una persona de l'equip.

Fonts

Comprova-ho a la font: aquests són els textos oficials i què hi trobaràs a cadascun.

D'on surt el clima: NASA POWER (NASA), climatologia 2001-2025: temperatura mitjana de l'aire a 2 m i graus-dia de calefacció i refrigeració amb base 18,3 °C (suma diària dels graus sota o sobre aquesta temperatura, xifra diària de la NASA). La seva malla és de 0.5° × 0.625° (uns 55 km): cada municipi té el valor de la cel·la que el conté, sense interpolar, de manera que veïns poden compartir xifra. Descriu el clima de la zona, no el del teu carrer ni el de casa teva; províncies i comunitats són la mitjana dels seus municipis mesurats. Dades revisades el 23 d'octubre de 2026.

A punt per posar el teu immoble al dia?

Et responem en 5 minuts.

Preu a l'instant per als certificats; pressupost orientatiu molt ajustat per a les obres.

Sense registrar-te · Dades del Cadastre · Preu a l'instant

Prefereixes parlar? WhatsApp Trucar936 94 29 40

Cada dia, de 9 a 20 h

* Terminis en horari laboral (de dilluns a divendres, sense festius), subjectes a la disponibilitat de tècnics i a l'accés a l'immoble; en obra, a més, a l'aprovació del pla de treball (fins a 45 dies) i a la nostra agenda d'obra.

** Ajut subjecte a convocatòria, a pressupost disponible i a requisits. Import estimat segons els trams de la convocatòria ARC 2026.

*** Rang orientatiu. El preu tancat es dona després de veure fotos o visitar l'immoble.

Demana pressupostWhatsAppTrucar 936 94 29 40